Čtenářský spolek

Milé zakladatelky, vítejte na této stránce, která je věnována rozjezdu našeho čtenářského spolku. Najdete zde několik podnětů, které by mohly pomoci naši čtenářskou akci uvést do života:

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Každé společenství potřebuje název. Jméno, které bude tak krásné, že jej budeme rády vyslovovat a budeme se těšit na každou knihu, zprávu i setkání. Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů může být pěknou inspirací pro náš vlastní název.

Výběr knih. Co kdybychom do pytlíčku střádaly naše návrhy a knihy ke společnému čtení losovaly? Když někoho potká nápad na vhodnou knihu, nebo knihu, kterou by rád četl s ostatními, pošle ji do skupiny “Čtenářský spolek” na WhatsApp. Kniha bude přidána do losovacího “zařízení”.

Místo k setkávání nad společnými zážitky z vybraných knih. Je otázkou, zda se chceme setkávat na stálém místě nebo místa střídat. Nabídka několika tipů gastronomických zařízení, kterým by mohla literatura i čtenářská setkání slušet:

Café Rybka
Cafe Perfect Day
Jemný bistro
Café Louvre
St. Martin
Na břehu Rhôny

Čtenářský deník. Asi by bylo hezké, kdybychom si vedly jakési čtenářské zápisky pro inspiraci i vzpomínky.