Čtenářský spolek

Termín dalšího setkání:
úterý 23. července 2024 od 18.30

Místo bude upřesněno ve skupině.

Přátelé knih, vítejte!

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Každé společenství potřebuje název. Jméno, které bude tak krásné a přiléhavé, že jej budeme rádi vyslovovat a budeme se těšit na každou knihu, zprávu i setkání. Kniha Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů byla pěknou inspirací pro založení našeho čtenářského spolku. Na jméno však ještě čekáme, až si nás samo najde.

Úvodní setkání tří zakladatelek – Zuzky, Báry a Míši – proběhlo v úterý 24. října 2023 v malostranské hospůdce St. Martin.

Pravidla čtenářského spolku. Každá hra, má svá pravidla. Ale i pravidla mohou být pohyblivá a mohou se měnit v závislosti na budoucích zkušenostech. V tuto chvíli existují základní čtyři:

  1. losování další knihy proběhne vždy během setkání nad předchozí knihou, každý vybere do slosování jednu knihu a zadá ji do sdíleného dokumentu nejpozději den před setkáním
  2. přečíst knihu pro aktuální setkání, nebo se o to alespoň pokusit, důležité je být schopen zapojit se do diskuze nad knihou a k tomu patří i důvod, který znemožnil čtenáři knihu dočíst, i když to poctivě zkusil
  3. omezený čas na volnou diskusi = setkání je věnováno především diskuzi nad knihou

Pro inspiraci i vzpomínky bude veden čtenářský deník spolku. Součástí aktivit spolku bude také tzv. knižní reklamní okénko, kde bude možné sdílet knihy, které nás potkaly, dotkly se nás a chceme, aby mohly vstoupit i do života ostatních.