Čtenářský spolek

Vylosovaná kniha pro příští setkání:
Isabel Allende: Dům duchů

Termín druhého setkání:
úterý 12. března 2024 od 18.30

Místo bude ještě upřesněno.

Přátelé knih, vítejte!

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Každé společenství potřebuje název. Jméno, které bude tak krásné, že jej budeme rádi vyslovovat a budeme se těšit na každou knihu, zprávu i setkání. Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů může být pěknou inspirací pro náš vlastní název. My však na naše jméno ještě čekáme, až si nás samo najde.

Úvodní setkání tří zakladatelek – Zuzky, Báry a Míši – proběhlo v úterý 24. října 2023 v malostranské hospůdce St. Martin.

Pravidla čtenářského spolku. Každá hra, má svá pravidla. Ale i pravidla mohou být pohyblivá a mohou se měnit v závislosti na budoucích zkušenostech. V tuto chvíli existují dvě základní:

  1. losování další knihy proběhne vždy během setkání nad předchozí knihou, každý vybere do slosování jednu knihu a zadá ji do sdíleného dokumentu nejpozději den před setkáním
  2. do slosování ideálně vybrat knihu, kterou zadavatel ještě nečetl
  3. přečíst knihu pro aktuální setkání
  4. omezený čas na volnou diskusi = setkání je věnováno především diskuzi nad knihou

Pro inspiraci i vzpomínky bude veden čtenářský deník spolku. Součástí aktivit spolku bude také tzv. knižní reklamní okénko, kde bude možné sdílet knihy, které nás potkaly, dotkly se nás a chceme, aby mohly vstoupit i do života ostatních.